O nás

Jsme začínající chovná stanice samojedů, jak již napsali mnozí chovatelé samojedů přede mnou, i mým životem prošli kolie,(není nadto zabořit si svou obličej do krásného, voňavého chlupatého kožíšku ). Já jsem si prvního samojeda koupila úplně náhodou, věděla jsem, že existují větší, celý bílý, krásně chlupatí psi, podobní koliím,ale nic víc jsem nevěděla, až jednou z nám do obchodu přišel kamarád a jestli prý nechci štěně samojeda, že pan Lněníčka prodává krásná štěňátka, dlouho jsme neváhala a na štěňátko jsme se jeli s manželem podívat a na vánoce před šesti lety jsme si domů dovezli našeho prvního samojeda. Barny je typický představitel plemene,má vyrovnanou povahu, energické vystupování.hrdý postoj.
Ze samojedů přímo vyzařuje klid a pohoda a tak slovo dalo slovo a v loňském roce jsme si domů přivezli naší samojedí slečnu Flair Orleansow, na kterou její první panička neměla čas.


 

Něco málo o samojedech:

• Samojed je velmi staré plemeno sibiřského psa. Je to velmi dobromyslný pes, který má rád dospělé i děti. Není agresivní, a proto není dobrý hlídač. Psi mají velmi dlouhou krásně hustou srst, o kterou je nutné pečovat.

Historie:

• Psi doprovázeli kočovné kmeny Němců, kteří prošli téměř celou severní oblast Asie. Chovatelé pouze zdokonalili jeho srst. Původní samojed míval na bílé srsti skvrny. Používal se jako strážce sobích stád, dnes se užívá jako společník a sáňový pes.

Nároky:

• Pes je velmi houževnatý co se týče nízkých teplot, může tedy žít trvale venku. Je to pes, který potřebuje pohyb, přesto se však hodí do města. Je nutné pečovat o jeho dlouhou srst.

Povaha:

• Samojed je přátelský, veselý, inteligentní a velmi poslušný pes někdy však tvrdohlavý. Je citlivý, přítulný a také velmi ostražitý. K dětem se většinou chová vstřícně avšak pokud máte jiného mazlíčka či kočku musíte ho s nimi pečlivě seznámit a připravit se na případné potíže.


 

Tělesná charakteristika:

· hmotnost: cca 23-30 kg.
· výška:        psi: cca 57 cm, feny: cca 53 cm ( výška uváděna v kohoutku).
· barva:       sněhově bílá, krémově bílá.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.